Sentencja


Wszystko płynie... Ale nie sądzę, żebym to wszystko chciał wyłowić!

Informacje dla Gości

INFORMACJE DLA GOŚCI

Ponieważ nikt nie jest w stanie sprawdzać na bieżąco całego bloga, wprowadziłem moderację komentarzy do starszych wpisów. Nie zdziwcie się więc, jeśli Wasz komentarz nie pojawi się tam od razu. Nowe wpisy można komentować normalnie, tak jak dotychczas - bez moderacji.


czwartek, 24 listopada 2016

Na te przyszłe ekshumacje

     Cóż, rząd ma pecha - ofiar było tylko 96 i tylko tyle ekshumacji można dokonać. A wiadomo, że ekshumować trzeba wciąż na nowo, bo inaczej paliwo wyborcze się wypali, wszelakie żywiące się ciałami ofiar komisje stracą pracę i, co ważniejsze, wielotysięczne pobory z naszych podatków. A ekshumować trzeba, bo nakazano szukać dowodów zamachu do skutku.

     No dobrze, ale jeśli wśród tych zwłok nie znajdzie się dowodów? A w uczciwy sposób się nie znajdzie... Co wtedy? Skąd wziąć nowe zwłoki? Przepraszam najmocniej, oczywiście nie wziąć, tylko wziąść... Wychodzi na to, że po odkopaniu ostatniej ofiary trzeba będzie z tym procederem skończyć.

     Teoretycznie...

     Bo kto powiedział, że nie można ekshumować kilka razy?

     Dlatego radzę tym wszystkim bliskim ofiar katastrofy smoleńskiej, którzy nie zgadzają się na grzebanie w zwłokach, aby po ekshumacjach dokonały kremacji. To raz na zawsze skończy ten proceder.

     Potem oczywiście mogą Państwu zarzucać utrudnianie śledztwa i celowe niszczenie dowodów - ale zawsze można panu Zbyszkowi przypomnieć pewnego laptopa, prawda?

26 komentarzy:

 1. też od razu pomyślałem o tym "niszczeniu dowodów" za pomocą kremacji...
  pomyślałem też sobie, co będzie, gdy u którejś z ofiar wykryją ślady np. anemii, zaburzenia czynności wątroby, powiększenie śledziony, uszkodzenie układu odpornościowego, lub co gorsza obniżoną płodność u mężczyzn /vide Wiki, "wpływ TNT na organizmy żywe"/...
  ale stop!... co ja wyprawiam?... czy ja im za dużo nie podpowiadam?...
  pozdrawiać :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, tam cały sztab ludzi wymyśla, co jeszcze można znaleźć. Z pewnością wpadli na jeszcze bardziej fantastyczne pomysły.

   Usuń
 2. Wydaje mi się, że lepszym zabezpieczeniem od kremacji byłaby rekremacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co przez to rozumiesz? Bo mnie się to kojarzy z paleniem popiołów, co ma mniej więcej taki sens, jak palenie wody.

   Usuń
  2. Po jednokrotnym paleniu popiołów ich ekspertyza może dać istotne informacje. Lepszym zabezpieczeniem byłaby więc rekremacja, czyli ponowne spalenie.

   Nie można wykluczyć, że po zaangażowaniu znacznych środków i technologii naukowych z popiołów można by odtworzyć zwłoki, a nawet ciała. Uzyskane w ten sposób zeznania mogłyby być niewygodne.

   Usuń
 3. W kwestii formalnej - jednak nie wszystkich wykopią bo było kilka rodzin ,które wbrew sprzeciwom dokonało kremacji . Tych nie wykopią ...chyba ,chociaż nie jestem pewna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego właśnie proponuję to bliskim pozostałych.

   Usuń
 4. A może by tak pana ANtka i pana Zbyszka wykopać??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jakiegoś powodu Prezes Najwyższy, Pan Nasz ich namaścił. A jeśli on kogoś namaścił, to się tego kogoś wykopać nie da.

   Usuń
 5. Ostatnio doszłam do wniosku, z racji potrzeby pozostania przy zdrowych zmysłach, że jak coś się w głowie nie mieści, należy mieć to w d... Co niniejszym, od czasu jakiegoś, czynię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W d... można to mieć do czasu. Niemcy w latach 30. też mieli to w d...

   Usuń
 6. Obawiam się, że nawet kremacja nie pomoże- zawsze jeszcze można wmówić ludziom, że na pewno można w prochach znależć resztki materiałów wybuchowych, a ciemny lud głosujący na te partię, uwierzy w to bez trudu. Nie da się ukryć, że żyjemy w największym psychiatryku w dziejach Europy.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W szkołach za mało fizyki, za mało matematyki, a za dużo religii - i taki skutek.

   Usuń
 7. W (prawdziwie europejskich) mediach już nawet nie ma komentarzy na w/w temat.... No bo co tu komentować?.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na jaki temat są? Chodzi mi o polskie tematy?

   Usuń
  2. Zamach na wolność mediów (zamach na TK też jest przy okazji wspomniany, ale chyba nie działa tak na wyobraźnię Irlandczyków, nie zdziwiłbym się, gdyby nie wiedzieli, podobnie jak większość Polaków, do czego jest powołany).
   Najwięcej jednak mówią o tym, że Polacy odmawiają pomocy uchodźcom, sami będąc tyle lat uchodźcami.

   Usuń
 8. Teraz dosadnie widzę co to znaczy "taniec na trumnach"
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. JA zaś zweryfikowałem znaczenie wyrażenia "hiena cmentarna".

   Usuń
 9. Później można porównywać papiery z ekshumacji i ogłosić, że Kopacz zataiła, dajmy na to, brak sztucznej szczęki u jednej z ofiar, zrobić komisję śledczą i powołać na świadka Tuska.

  OdpowiedzUsuń
 10. W sprawie mediów - w Holandii nie istnieją żadne komentarze na temat Polski. W Niemczech ostatniowidziałam tylko (wczoraj) o spotkaniu Dudy z ichnim prezydentem . I tyle. Nie mówią właściwie o Polsce,tak jakby jej nie było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O przepraszam, o Lewandowskim piszą :), sprawdziłam :)

   Usuń
  2. I o Polańskim oraz wyroku sądu (Der Spiegel). Ale o Polsce i co się u nas dzieje, rzeczywiście marniutko... Może i dobrze. Wstydzimy się tylko sami przed sobą.

   Usuń
 11. Dobra wiadomosc, Nitager -
  20 czerwca 2017 na stadionie w Gdyni odbedzie sie concert Guns N' Roses.
  Zycze Ci bys mial okazje pojsc I posluchac, poza tym mial jaknajlepszy nadchodzacy Rok.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem pewna, że wymyślą jeszcze cały batalion pomysłów, co może wykryć kolejna ekshumacja. Przecież cały ten bajzel jedzie na tym wózku, i tylko na tym opiera się ich przekonanie o nieomylności wodza (świadomie małą literą).
  Szkoda mi tylko tych ludzi w tle, którym przez to odbierają godność i spokój ich zmarłych.
  Ale i oni już po złości domagają się odszkodowań i je dostaną, bo przecież na to pieniądze się muszą znaleźć.
  I w kółko i dookoła...

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak nic nie znajdą to powiedzą, że na pewno wszystkie dowody zabrał z ciał Tusk, zanim je przywieziono do Polski. Oni będą tak długo ten cyrk ciągnąć, aż osiągną wszystko, co chcą, czyli władzę absolutną. Wtedy już nie będą tych trumien potrzebowali, żeby na nich do góry wyjeżdżać.

  OdpowiedzUsuń