Sentencja


Wszystko płynie... Ale nie sądzę, żebym to wszystko chciał wyłowić!

Informacje dla Gości

INFORMACJE DLA GOŚCI

Ponieważ nikt nie jest w stanie sprawdzać na bieżąco całego bloga, wprowadziłem moderację komentarzy do starszych wpisów. Nie zdziwcie się więc, jeśli Wasz komentarz nie pojawi się tam od razu. Nowe wpisy można komentować normalnie, tak jak dotychczas - bez moderacji.


poniedziałek, 21 grudnia 2015

Wszystko przez Młodszego

    Nie będzie kolęd. Nie ma kto zagrać. To znaczy, miałby, gdyby było gdzie postawić pianino. Ale po wstawieniu choinki (a mówiłem, że za bardzo gaciata!), pianino nigdzie się już nie zmieści. Gwoli wyjaśnienia - chodzi o pianino cyfrowe, znajdujące się w tej chwili pod łóżkiem tegoż Młodszego.

    Dlatego powstał plan zapasowy, polegający na wykorzystaniu alternatywnego instrumentu - t.j. mojej gitary. Problem w tym, że jestem jedyną osobą w rodzinie, która potrafi na niej grać*. Problem ze struną E dałoby się załatwić bardzo prosto, wymieniając ją na nową. Niestety, w sobotę próbowałem zagrać solówkę do "November Rain" i troszkę za mocno przeciągnąłem strunę. Pierwszy raz zdarzyło mi się to zrobić dosłownie. Struna pękła. I jeszcze dziś wydawało się, że nic prostszego, niż kupić nowy komplet i je wymienić. Ale po południu okazało się, że nie ma po co.

     A wszystko przez Młodszego!

     Bo zbił osełkę. Osełka wyleciała mu z łapy i rozbiła się. A ja próbowałem naostrzyć nóż na kawałku, o długości 1/4 osełki i... Nóż się ześlizgnął. Prosto w koniec palca. Osełka, nóż, zlew, posadzka - wszystko nabrało czerwonych ornamentów, Przez chwilę wydawało mi się, że bez wizyty na pogotowiu się nie obejdzie, ale udało mi się to zatamować. Tylko grać nie mogę.

     I pisze mi się średnio, bo palec serdeczny od lewej ręki przypomina mumię - nie miałem mniejszego bandaża, a plaster nie wystarczał. 

     Tak więc, życząc Wam wszystkim Wesołych Świąt, muszę się ograniczyć do krótkiej notki, bo trudno mi się pisze. W zasadzie, najczęściej uderzanym klawiszem jest backspace - bo wciąż muszę poprawiać błędy.

    A zatem - cieszcie się świętami, radujcie się, weselcie i miejcie naprawdę udane Święta.

    WESOŁYCH ŚWIĄT


_______________
* wydawać dźwięki - tak będzie ściślej.

     

9 komentarzy:

 1. Wesołych! I niech się paluszek zagoi, co byś choć na Sylwestra zagrał coś do taktu :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Się zagoił, struny naciągnąłem, dostroiłem - jeszcze tylko pozostało przekonać Koleżankę Małżonkę. Tu przewiduję niejakie problemy...

   Usuń
 2. Czesc Nitager.
  Wesolych pogodnych itd. Nie zjedz za duzo i nie wypij za malo.
  Niech sie goi szybko.
  Ale w Skyrima chyba mozesz jakos pogrywac?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, z zabandażowanym paluchem trudno było skręcać w lewo. Wciąż mi się włączało menu.

   Usuń
 3. HA!!!... specjalnie to zrobiłeś!!!... znaczy, uciąłeś sobie palca, żeby jednak nie zagrać na tej gitarze, bo bałeś się, że coś Ci nie wyjdzie, i rodzina powie, że talentu nie masz... spryciarz... :)))))
  wesołych świąt Nitager!!!!....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś nie przejmowałem się faktem, że rodzinie się nie podoba - był czas przywyknąć ;)

   Usuń
 4. Tommy Iommi skasował sobie dwa palce /opuszki/ tytułem wypadku przy majsterkomaństwie i takim sposobem stał się ojcem hard rocka i dziadkiem heavy metalu /ku szczęściu jednych, a ku utrapieniu drugich/... więc może nie dramatyzujmy... kto wie, może Tobie też jest pisane stworzyć nowy, kluczowy dział muzyki... tymczasem dopóki się nie zagoi, może popróbuj z fletnią Pana, tu akurat oral jest ważny, nie fingering, a Indianie andyjscy jeszcze wszystkiego nie zagrali, co jest do zagrania...
  wszystkiego dobrego na okoliczność Świąt :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowałem na tym zagrać. Tam trzeba mieć płuca jak szklarz (znaczy, ten co wydmuchuje te wszystkie naczynia). Nawet nie przypuszczałem, że trzeba w to tak mocno dmuchać. Myślałem, że wystarczy ja do klucza.

   Usuń
 5. Mam nadzieję, że się szybko wygoi!

  OdpowiedzUsuń