Sentencja


Wszystko płynie... Ale nie sądzę, żebym to wszystko chciał wyłowić!

Informacje dla Gości

INFORMACJE DLA GOŚCI

Ponieważ nikt nie jest w stanie sprawdzać na bieżąco całego bloga, wprowadziłem moderację komentarzy do starszych wpisów. Nie zdziwcie się więc, jeśli Wasz komentarz nie pojawi się tam od razu. Nowe wpisy można komentować normalnie, tak jak dotychczas - bez moderacji.


piątek, 8 stycznia 2016

Genialne

     No proszę, a ja miałem Kaczyńskiego za popierdółkę!

     Tymczasem on w genialny sposób, jednym posunięciem, zdobył władzę nad całą telewizją publiczną. Mianowicie, prezesem mianował człowieka, pod którego przewodnictwem żaden normalny człowiek pracować nie zechce - Jacka Kurskiego, ps. ciemny-lud-to-kupi. Nie będą potrzebne żadne dymisje, żadne zwolnienia. Wartościowi pracownicy odejdą sami, pozostaną tylko wazeliniarze, albo tacy, którzy z innych przyczyn pracy gdzie indziej nie dostaną - tak, czy owak, prezes ma ich w garści. I tylko na takich ludziach mu zależy.

     W sumie, nie wiem, czy jest czego żałować. Osobiście niewiele na tym stracę. Mało patrzę w ekran. Tam i tak niewiele dało się oglądać. W moich kręgach skrót TVP oznacza "Telewizja Powtórkowa". Teraz będzie jeszcze gorzej, bo ile można w kółko oglądać "Quo vadis" i "Pana Wołodyjowskiego"? Inne programy będą zapewne nie dość narodowe, nie dość patriotyczne, nie dość katolickie i w ogóle kto to widział, żeby w polskiej telewizji puszczać niepolskie programy! Tak naprawdę żałuję tylko występów kabaretowych, które lubiłem oglądać, a które prawdopodobnie znikną z anteny, bo już od dawna są solą w oku aparatczyków PiS. Są jeszcze pakiety Discovery, National Geographics i kanały muzyczne. Te przynajmniej nie znikną, ale boję się, że prezes, w swej nieopisanej dobroci, wpadnie na pomysł przepisu, który znacznie utrudni działalność stacji komercyjnych. Wystarczy wydać przepis, zakazujący przerywania programów reklamami, aby wpędzić je w kłopoty finansowe. Właściwie, zastanawiam się tylko, KIEDY to się stanie.

     Najgorsze w tym wszystkim jest to, że coraz bardziej słabnie nadzieja na to, że następne wybory w ogóle się odbędą. Bo jak na razie, władza zachowuje się tak, jakby miało ich już nie być. Niemożliwe? Dlaczego?

    

34 komentarze:

 1. Ponieważ ja mam chwilowo przymusową ciszę w eterze, to buszuje po necie .Internet mi jeszcze pracuje z tych 3 w jednym...
  I mi wychodzi ,że jakby się nie starali ,nawet gdyby utrudniali dostęp do internetu - tego nie zwalczą i narodowo tudzież patriotycznie to aż tak nie będzie. W internecie. A być może w końcu onet czy tam inne portale dorobią się fachowców??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale zawsze mogą zahejtować. Popatrz, co dzieje się na każdym forum. Niewygodnym blogowiczom też można "przypadkiem" utrudniać życie w sieci - przecież stać ich na wynajęcie hejterów i hakerów.

   Usuń
 2. My w sobotę idziemy z KODem na 14,00 pod gmach TVP na Plac Powstańców W-wy, na pikietę. Internet będzie filtrowany, nie na darmo pan prezydent pojechał do Chin.A człowiek "cień" spotkał się z ze specjalistą od szybkiej zmiany konstytucji. A teraz pani premierzyca pojedzie to co obgadali oficjalnie podpisać. Mdli mnie od tego wszystkiego.
  Trzymaj sie,;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaczyńskiemu w to graj. Bezsilność KOD bardzo go cieszy.

   Usuń
 3. nie, nie, nie... popierdółka to on jest, ale w innym sensie...
  ja cały czas drżę o TVP Kultura, bo inne kanały TVP mnie walą, już dawno odpuściłem...
  a za komercyjna, prywatną to się wezmą, to jest jak w banku... koniec gołych bab, będzie ubrany JP2... narodowy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby tylko nie zakazali umieszczania w pakiecie kablówek programów, nie przestrzegających WC.

   Usuń
 4. Ja w ogóle nie mam takiego sprzętu jak telewizor, ale mam radio... i się boję, że cenzura je też ogarnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cenzura ogarnie wszystko - przecież już zapowiedziano, że media muszą przestrzegać WC, przy czym nigdzie nie jest to zdefiniowane. Wystarczy, że jakiemuś księdzu nie spodoba się "satanistyczna" piosenka Guns n'Roses!

   Usuń
 5. Oj żle się w Polszcze dzieje.....

  OdpowiedzUsuń
 6. "Mało patrzę w ekran. Tam i tak niewiele dało się oglądać." - a więc nie ma czego żałować!

  Akurat Jacka Kurskiego lubię i cenię. Jest inteligentny, cyniczny, ma poczucie humoru. Jeśli nie przeszkodzi mu prezes, to może przekształcić TVP w sensowną telewizję. Bo każdy inteligentny człowiek zdaje sobie sprawę, że telewizja publiczna jako partyjna tuba propagandowa - aż do wyrzygania - przynosi w Polsce odwrotne skutki. Przekonali się o tym politrucy z PO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanim zacznę dyskusję, chciałbym wiedzieć, co rozumiesz przez "sensowną telewizję"?

   Usuń
  2. Sensowna telewizja - to solidna porcja zróżnicowanej rozrywki dla widzów o różnych gustach. A propaganda polityczna bardziej subtelna.

   Usuń
  3. Wybacz, ale PiS i subtelność to dla mnie osobne budynki. Drążymy dalej - mógłbyś podać, jakieś przykładowe programy?

   Usuń
  4. Przytłaczająca większość chce seriali. To trzeba uszanować. Ale skoro telewizja publiczna, to powinny być okienka dla mniejszości. Ja na przykład chętnie widziałbym filmy fabularne powtarzane mniej niż 10 razy, programy geograficzne, przyrodnicze, historyczne, militarne, o polityce zagranicznej. Bo zdaje się są kanały tvp historia, tvp kultura ale ja nie daję rady tego oglądać. Filmy oglądam najczęściej w Polsat lub Puls.

   Usuń
  5. Przyznam, że mnie marzyłby się inteligentnie i bez zbędnej wzniosłości i świętoszkowatości zrealizowany dobry serial historyczny przedstawiający naszą historię. Bez durnowatego wybielania i oczerniania, bez pokazywania samych zalet versus same wady itp. Taki, jak np potrafią robić chociażby Anglicy. Bez zadęcia, ciekawie, solidnie

   Usuń
  6. @An-Ka
   Ja także, może naiwnie będę trzymał kciuki za Kurskiego. Może uda mu się coś w tv przemycić, tak jak to w swoim komentarzu poniżej opisujesz.
   Obecnej tvp nie będę żałować, bo nie ma czego.

   Usuń
  7. @An-Ka...
   dobry serial historyczny?...
   pierwszy odcinek widzę tak:
   najpierw wódz /książę/ słowiański podpisuje jakiś papier /pergamin?/... znaczy, coś tam skrobie na nim, bo przecież nie zdążył się wcześniej nauczyć pisać...
   potem scena plenerowa:
   spokojny gródek, normalne życie się toczy, a tu podjeżdża załoga G, tępe mordy, obłędny wzrok po ostatnim kazaniu...
   - chrzczeni jesteście?...
   - nie, panie, tu sami porządni ludzie mieszkają...
   - to w imię pańskie, BIJ, ZABIJ, PAL, GWAŁĆ, RABUJ...
   na to hasło załoga rusza i posłusznie wykonuje program...
   potem głos z offu:
   - tak powstała Polska...
   ...
   pytanie, czy cenzura puści taki serial do rozpowszechniania?...
   można zacząć od wersji skróconej, kinowej, jeden odcinek... już widzę te tłumy pod kinem... tłuszcza zagnana pod Teatr Polski we Wrocławiu /sztuka "Śmierć i dziewczyna"/ to pikuś... cały tabor autobusowy będący w gestii prezesa nie da rady dowieźć narodowych patriotów, którzy dadzą odpór takiemu bluźnierstwu...

   Usuń
  8. Jaka przemoc? W mojej wsi do dziś zachowali się rodzimowiercy i żyją z katolikami w pokoju i przyjaźni. Zdarzają się nawet małżeństwa mieszane.

   Usuń
  9. Rodzimowiercy się nie zachowali - to jest nowy nurt, powstały pod koniec XX wieku. Kulty przedchrześcijańskie zostały na ziemiach polskich całkowicie zniszczone we wczesnym średniowieczu - do tego stopnia, że niemożliwe jest dziś ich odtworzenie. O ile wiemy coś niecoś o wierzeniach na Rusi, czy na Połabach, o tyle kulty przedchrześcijańskie w Polsce to całkowicie biała karta- nie wiemy o nich nic.
   Trudno przypuszczać, by całkowite wyplenienie nie tylko kultów. ale nawet informacji o nich, odbyło się na drodze łagodnej perswazji - zwłaszcza w średniowieczu.

   Usuń
 7. 1. nigdy nie miałam Kaczyńskiego za popierdółkę, przeciwnie- od dawna uważam, że to wyjątkowo skuteczna m...a.
  2. telewizja jakoś mnie od dawna ( właściwie od zawsze) nie obchodzi i doskonale potrafię żyć bez niej, więc szat nie rozdzieram
  2. Akurat Kurski z całej tej bandy nie wydaje mi się najgorszy. Nie jest świętoszkowaty, a to już cholernie dużo. Jest inteligentny i z całą pewnością, gdy przyjdzie odpowiedni czas nie odda życia za umiłowanego prezia. Jest sprawny i skuteczny- bo chyba nikt nie podejrzewa, że to patelasty Zbynio Z. był pomysłodawcą oderwania się od PiS swego czasu ? Jednocześnie nie ma "misji"- i to już jest spory plus. Cyniczny i inteligenty facet bez cech psychopatycznych - to naprawdę nie najgorzej w tym kukułczym gnieździe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopóki jest bezwzględnie podporządkowany prezesowi, te wszystkie cechy można o kant rozbić - i tak będzie robił to, czego chce prezes, nawet jeśli będzie miał inne zdanie. Za bardzo się swego czasu naraził, więc zostanie dokładnie przeczołgany na prawo i lewo.

   Usuń
  2. Ja jednak mam nadzieję (może to tylko naiwna nadzieja), że skoro raz prezesowi bryknął to może i bryknąć kolejny, tak w sposób może podprogowy, by nie stracić posady...W Santa Clara, w muzeum poświęconym Che, miejscu ewidentnego i chorego kultu, jednym z pierwszych zdjęć , które można obejrzeć jest kilkuletni Che na nocniku.Trudno mi uwierzyć, że to nie sabotaż, zrobiony przez kogoś cynicznego, zdystansowanego i inteligentnego. Kubańczycy wielbią (oficjalnie) , turyści pokładają się ze śmiechu. Był może zapowiada nam się epoka "Misia". Co nie znaczy, że i ta względnie optymistyczna, opcja napawa mnie radością.

   Usuń
  3. Co fakt to fakt. ŚCIERKA z niego doskonała... Napluj na niego - wchłonie...

   Usuń
 8. Śmiano się ze mnie, gdy pisałem - mówiłem, że powoli wprowadza się w Polsce hitleryzm bez Hitlera, nazistowski rasizm bez Rosenberga... ŚMIEJMY SIĘ DALEJ. Jest z czego...
  Ein PiS - ein Klechistan - ein Katschorr!

  Obywatel Drugiego Sortu [z Genami Zdrady]

  http://obywatel-2-sortu.blogspot.nl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się nie śmiałem - za bardzo interesuję się historią II w.ś., żeby nie dostrzec oczywistych analogii.

   Usuń
 9. Witam w Nowym 2016 Roku i życzę zdrowia i spokoju:)
  Nie politykuję dziś, bo nie mam nastroju, a nie chcę sobie psuć humoru- wybacz Nit !
  Ciepło pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza spokoju - oj, tego to mi brakuje!

   Usuń
 10. A jednak, Kaczyński jest popierdółką. Niszczyć potrafi każdy, nawet dziecko. Co innego z umiejętnym niszczeniem, znaczy takim, żeby zniszczyć jedynie to, co nam przeszkadza, resztę pozostawiając na miejscu. Kaczyński tego nie potrafi i nawet nie próbuje.
  Jacek Kurski już dostał swój rewir do zaprowadzenia wolskich porządków. Teraz czas na ochłap dla Zelnika.Gdy spekulowano nad tym, że chcą go wsadzić na dyrektora Teatru Starego on zaprotestował mówiąc, że bardzo chętnie zastąpi wywalonego za przekonania kolegę po fachu, ale w Warszawie, bo ani myśli się przenosić do Krakowa. W Warszawie i owszem, będzie dalej umacniać swą pozycję złamasa donoszącego na kolegów w sprawach jedynie słusznego światopoglądu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpadliśmy w bagno i sam to widzę. Teraz już tylko zastanawiam się, czy jest nadzieja, że ono się kiedyś skończy. Naiwniak pomyślałby, że te 4 lata wytrzyma - ale czy naprawdę przewiduje się koniec tego koszmaru, czy też "dla dobra narodu" zostanie on przedłużony na następne 20 lat?

   Usuń
 11. Gdy w oczy mi wpadają wiadomości z Polski, to coraz szerzej otwieram oczy. Wygląda na to, że w czas uciekłam z Polski... Gdyby Polska była całkowicie niezależnym gospodarczo i politycznie od innych krajem, mogłabym naiwnie doszukiwać się nieudolnych prób wzmocnienia pozycji Polski. Ale nie jest i takie posunięcia pana K. mogą tylko Polsce zaszkodzić. Już teraz jest postrzegana jak wrzód na dupie Europy (Niemcy walnie się do tego przyczyniają), ale po co on dolewa oliwy do ognia? Za krajem nie tęsknię, ale mimo wszystko smutno mi się robi, że w biały dzień go rozwalają od środka...

  P.S. Widziałeś, jaki miążdżący elaborat na Skyrimie pod pierwszym postem Ci wysmarowałam? ]:->

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka wtopa, dopiero po opublikowaniu przeczytałam swój komentarz i zauważyłam rażący błąd stylistyczny, a nie można niestety edytować...

   Usuń
  2. Można - naokoło, ale można. Kopiujesz komentarz do schowka i usuwasz go, a następnie wklejasz jeszcze raz i poprawiasz to, co się źle wklepało.
   Idę na Skyrim - tam się przynajmniej człowiek nie denerwuje.

   Usuń
 12. Też obserwuję rozwój sytuacji w kraju z wielkim niepokojem, nie wiem, jak oni mają zamiar to zrobić, ale najwyraźniej czują się mocni i chcą tę władzę zatrzymać na dobre. I to najwyraźniej spora część społeczeństwa właśnie takie postępowanie popiera.
  Z ludzi, będących do niedawna wychodzą nagle "patrioci". którzy uzurpują sobie prawo do obrzucania mnie przy byle okazji a raczej nawet bez okazji inwektywami tylko dlatego, że mam poglądy przeciwne rządowi. Usuwam, blokuję, ale nie zapominam, jak się zachowali...
  Może i dobrze, ten czas wszystkich zweryfikuje.
  Ale łatwo nie będzie. Mam nadzieję na KOD, ale sama jeszcze nie bardzo wiem, co jak i gdzie, jak się zapisać, mam wrażenie, że sam ruch jeszcze dopiero w powijakach. Ale to jak na razie jedyna inicjatywa obywatelska, która daje jakiś cień nadziei. I nie partyjna. Oczywiście dlatego tym bardziej narażona na ataki pod egidą "prawdziwych Polaków", i jak się dowiedziałam ostatnio, to tylko oni mają prawo do używania flagi polskiej, a już ci inni Polacy, jeśli są z KOD, to takiego prawa nie mają. Ech, do czego my zmierzamy!

  OdpowiedzUsuń