Sentencja


Wszystko płynie... Ale nie sądzę, żebym to wszystko chciał wyłowić!

Informacje dla Gości

INFORMACJE DLA GOŚCI

Ponieważ nikt nie jest w stanie sprawdzać na bieżąco całego bloga, wprowadziłem moderację komentarzy do starszych wpisów. Nie zdziwcie się więc, jeśli Wasz komentarz nie pojawi się tam od razu. Nowe wpisy można komentować normalnie, tak jak dotychczas - bez moderacji.


środa, 18 listopada 2015

Przepraszam

        Byłem przerażony i rozgoryczony. To tylko mam na swoją obronę.
     
   Pod jednym z ostatnich postów pozwoliłem sobie na karygodną rzecz. Nic mnie nie usprawiedliwia. Ale może ci, których to dotyczy, zrozumieją i wybaczą.
     
     Dibi, to głównie do Ciebie. Przepraszam. Długo trwało, ale to z powodu niechęci do bloga, jaka nagle mnie ogarnęła.

      Kilka dni temu obejrzałem sobie cały cykl "Gwiezdnych Wojen". Prequele są doskonałym przykładem, jak można zniszczyć legendę, ale mimo wszystko obejrzałem je wszystkie. A co utknęło mi w pamięci? Słowa Padmy:

     "Tak własnie umiera wolność - pośród burzy oklasków!"

     I wciąż nie mam ochoty na pisanie. Dziwne - mamy rok nieparzysty. Deprecha powinna mi już minąć. A nie chce...

26 komentarzy:

 1. Nie przepraszaj za depresję. Lecz ją. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie za deprechę przepraszam, a za swoje zachowanie.
   I to nie jest depresja - to deprecha, jej łagodniejsza siostra.

   Usuń
 2. Oprócz rodzimego grajdołka świat się stal tak przerażający ,że z jednej strony CIę rozumiem a z drugiej - proszę napisz znowu jakąś operę z bolidupką w roli głownej albo co ...coś oderwanego od ponurej rzeczywistości a potrafisz to - ja wiem...

  OdpowiedzUsuń
 3. Szanuję Twoje odczucia i nie czułem się urażony. Chciałem swoją wypowiedzią dać świadectwo temu, że są również osoby o innej percepcji rzeczywistości ideologiczno-politycznej. Ja czułem się duszno pod rządami PO.
  Natomiast - jak powiedziałem - jeśli PiS zacznie przeginać, nie będę się powstrzymywał od krytyki.

  Pozdrawiam i życzę wyjścia z jesiennnego obniżenia nastroju (które i mnie dopada...)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę mi ulżyło, że nie chowasz urazy. A co do PiS-u... Widzisz, ja się boję czegoś innego. Oni już zaczęli wprowadzać zmiany, umacniające ich władzę. Jeszcze nie są gotowi, jeszcze nie przeginają. Ale boję się, że gdy już to zrobią, krytyką będzie można wytrzeć sobie ekran od laptopa, bo żadnego innego skutku nie odniesie. .

   Usuń
 4. Rozumiem Cię doskonale i na złość tym wszystkim kołtunom, pokonując własną niechęć postanowiłam pisać dalej, choć miałam zamiar przestać, bo robię to już 7 lat i kilka dni. Nit, kup w aptece wyciąg z dziurawca i łykaj codziennie- nie daje przyzwyczajenia, nie otumania a działa antydepresyjnie no i pomaga na wątrobę. Same korzyści.
  Trzymaj się, miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic dodać nic ując z tego cytatu.
  Zdrówka życzę wznosząc toast kieliszeczkiem nalewki
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpuszczam nalewki - boję się, że w tym stanie mogą mnie wpędzić w kłopoty.

   Usuń
 6. Też doskonale rozumiem. I nie mam lekarstwa. Wiem jedynie, że każda deprecha jest indywidualna i każdy musi sam sobie z nią poradzić. Mnie pomaga tabliczka czekolady wieczorem z jakąś komedią w tv, nawet najgłupszą....... Albo dramat realistyczny, na zasadzie - ci to dopiero mają problemy.... Póżniej wstaje rano z ideą na obraz lub serię, jak nastąpiło ostatnio. To na zasadzie: nie, nie wychodzę z domu i nie zajmuję się, nie zajmują mnie wielkie sprawy tego świata. To takie odreagowanie.
  Przytulam..... :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choćbym nie wiem jak nie chciał wychodzić z domu - muszę. Przede mną jeszcze wiele lat pracy, zanim dostanę tę wspaniałą emeryturę, obiecaną przez nowy rząd.

   Usuń
 7. Na takie rzeczy nie ma lekarstwa. Można olać, ale zapomnieć się nie da. Można zajmować się czymś zupełnie innym, ale drzazgi mają to do siebie, że czasem lubią o sobie przypominać. A takie coś jest jak drzazga. Niby nie boli, ale dokucza...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mając świadomość, że wbija się coraz głębiej - raczej trudno o radość, prawda?

   Usuń
 8. Bardzo dobrym tropem idziesz, przepraszając.
  Przyznam, że i ja z lekka się Twymi ostatnimi postami zniechęciłam.
  Szczególnie zaś zniesmaczyły mnie poniektóre komentarze.
  Czasami warto ochłonąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdym razie przeprosiny przyjęte:)).

   Usuń
  2. Poglądów nie zmieniłem ani trochę - nawet umocniłem się w ich od tamtego czasu. Kiedy widzę, że ktoś ewidentnie nie potrafi prowadzić samochodu, a pcha się za kierownicę autobusu pełnego pasażerów, nie twierdze, że należy dać mu szansę.
   Przepraszam tylko za formę - poniosło mnie.

   Usuń
 9. Jedyne co mogę zrobić dla siebie i dla bliskich to nie dopuszczać do siebie strachu, myśli złych i nienawiści, na tyle mam wpływ i to czynię, co nie znaczy jestem w skowronkach, ale przynajmniej przestałam się trząść. Pozdrawiam.
  Elka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałbym kontrolować swoje myśli. Nie potrafię.

   Usuń
 10. A według mnie to teraz dopiero zacznie być wesoło.
  Wprawdzie powinienem się martwić, bom na państwowej posadzie, ale nie potrafię.
  Mam dziwne przeczucie, że kiedy ten zbitek zajadłych (AM), zakompleksionych (ZZ), dwulicowych (JG) ludzi zacznie naprawdę rządzić to szybko okaże się, że nie potrafi.
  Naobiecać to można złote góry, ale potem dopiąć budżet - wiemy o co chodzi.

  W każdym razie, Nit, rób swoje!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. jest już tak wesoło, że aż strasznie ... a może odwrotnie... ale czy dlatego My tu wszyscy, mamy zniknąć, zamilknąć?... a może właśnie tu jest Nasza spokojna przystać, gdzie (jeszcze ...) możemy wszystko?.. trzymaj się Nitager i nie przepraszaj, tylko wróć... w swoim stylu...
  spokojnego weekendu

  OdpowiedzUsuń
 12. Róbmy swoje, róbmy swoje. I nie milknijmy !

  OdpowiedzUsuń
 13. Do pisania zmusić się trudno, ale mam nadzieję, że deprecha Ci jednak minie, bo mi brakuje Twoich wpisów.
  serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 14. A wiesz, że i ja, całkiem niezależnie od Twojego wpisu, przypomniałem sobie ten cytat o umieraniu wolności pośród burzy oklasków i jego pierwszą część wykorzystałem, jako tytuł notki?
  W każdym razie olej deprechę. Ja tam nie mogę odmówić sobie przyjemności darcia łacha z tej zgrai, choć czasem po prostu mam lepsze zajęcia i to z nich wynikają przerwy w pisaniu.
  Trzym się, a ja tymczasem robię swoje!

  OdpowiedzUsuń
 15. Nitager, tęsknię...... A i moje "Mary czary" są niekompletne bez Twoich komentarzy..... Wracaj!

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetnie to ujęła, prawda?
  Mnie się jeszcze przypomina scena z jednego z moich ulubionych seriali, kiedy wprowadzane jest prawo, które mocno ogranicza prawa osób homoseksualnych, a potem zaczynają się zdarzać drobne incydenty wskazujące na to, że nie-homoseksualiści najwyraźniej uważają, że czas rozpocząć krucjatę przeciwko gejom i że jest legalne na przykład wybić szybę w oknie czyjegoś sklepu, bo jest gejem. część osób, w tym policjant, uważa, że nie ma co przesadzać, wpadać w panikę itd. a jedna z bohaterek mówi "Tak, w hitlerowskich Niemczech też wszyscy mówili Żydom, że przesadzają. Do czasu jak zaczęto ich zapędzać do obozów. Ale wtedy już było za późno". I wiesz, co jest potem? W klubie dla gejów ktoś podłożył bombę i ludzie zginęli...
  U nas są też teraz takie "małe sygnały". Tylko patrzeć jak wszystkich noszących oporniki zapędzą do obozów. I nawet nie będzie się do kogo poskarżyć, bo jak widać wszystko jest teraz "ich". A nie "nasze".

  OdpowiedzUsuń