Sentencja


Wszystko płynie... Ale nie sądzę, żebym to wszystko chciał wyłowić!

Informacje dla Gości

INFORMACJE DLA GOŚCI

Ponieważ nikt nie jest w stanie sprawdzać na bieżąco całego bloga, wprowadziłem moderację komentarzy do starszych wpisów. Nie zdziwcie się więc, jeśli Wasz komentarz nie pojawi się tam od razu. Nowe wpisy można komentować normalnie, tak jak dotychczas - bez moderacji.


wtorek, 26 maja 2015

Koniec przedstawienia - pora płacić!

     To co, zobaczyliście już zawiedziona minę Bula-Komorowskiego, jak chcieliście? Fajnie było? To świetnie. A teraz już koniec widowiska, przyszła pora zapłaty.
     
     Płacić będą państwo przez najbliższe 5 lat, zgrzytając zębami, że prezydent nie dotrzymuje obietnic. Nie dotrzymuje, bo dotrzymać nie może, bo ani nie mieści się to w jego kompetencjach, ani możliwościach budżetu państwa. No, ale nie słuchali państwo mądrych ludzi, tylko nikomu nieznanego człowieka, który był w stanie obiecać absolutnie wszystko, to mają państwo to, na co sobie zasłużyli. I jedyną osobą, której żałuję, jestem ja sam - bo nie zasłużyłem sobie na takiego prezydenta. Wy macie, czego chcieliście.
     
     I proszę, nie mówcie mi, że trzeba dać mu szansę! Że nie wiadomo, że przecież może się okazać dobrym prezydentem. Nie będzie, przez sam fakt, że jest z PiS, a Kaczyński nie wywaliłby kilkunastu milionów na kampanię człowieka, który będzie od niego niezależny.
    
     Andrzej Duda zapowiedział, że wystąpi z PiS. O czym to świadczy? Że Kaczyński dał mu niezwykle długą smycz. A gdy Kaczyński daje komuś tyle swobody, to znaczy, że ma na niego naprawdę mocne haki. I naprawdę zaczynam się bać.

      W pierwszym akapicie zawarłem pewien bilans. Chciałem zapytać Was: "Warto było? Dla jednej minuty satysfakcji?". Ale nie zapytam o to dziś. Zapytam za rok.
      
     Jaka jest moja prognoza? Otóż uważam, że do jesieni Duda będzie wzorowym prezydentem. Jego prezydentura w tym czasie to będzie bowiem część kampanii wyborczej PiS. Będzie grzeczny, układny, kulturalny. Pokaże, że "nie ma co się bać PiS". Swoją prawdziwą twarz pokaże dopiero po wyborach parlamentarnych i to, co ciekawe, niezależnie od ich wyniku.
      
     Nie będę agitował w wyborach parlamentarnych. Uważam, że ten naród zasłużył sobie na zimny prysznic. "Gorzej już być nie może" słyszę z kilku stron. No cóż, widocznie naród sam musi się przekonać, że jednak może, czego z całego serca mu życzę. Sam zagłosuję na PiS.

      Tylko Polski żal.     
    
     

16 komentarzy:

 1. Od niedzieli w sieci same wróżbity Macieje, ja Ci powiem. Od targania włosów i rozpaczy przez pakowanie się i groźby ucieczek z kraju po wrzaski na ciemnogród, który nałykał się jak pelikan bajek Dudusia. W poprzednich wyborach jakoś można było głosować "przeciwko", teraz, jak wynika z sieciowej histerii, wszyscy słuchali jak zaczarowani bajek o cudownym losie i jak jeden mąż krzyżykowali za Dudą. Nie przeciwko gajowemu.

  "Zapowiedział, że wystąpi z PiS. O czym to świadczy?" Hm... o niczym? Że wystąpił, bo prezydent oficjalnie ma być bezpartyjny? Że to nie gest dobrej woli, tylko postąpienie zgodnie z konstytucją?

  Odstaw faktycznie pytania na za rok. Już mnie nudzą te gównoburze na portalach - wszędzie ten sam lament. Może za rok będziemy płynąć na tratwie do juesej czy innej krainy miodem płynącej, ale dziś powiem otwarcie: tak, było warto zobaczyć jego minę. I jej łzy. Zagłosujesz, jak będziesz chciał, na złote kaczki czy inne takie. Mam tylko nadzieję, że masz świadomość, że te wybory będą tak naprawdę ważniejsze niż prezydenckie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ej, ja rozumiem, że wybory Cię załamały i ogólnie odczuwasz smuteczek, ale mógłbyś dać znać, że żyjesz...

   Usuń
 2. Strasznie mnie to bawi, że jak dotąd nikt z głosujących na kandydata PiS-u nie zakapował, że tej partii absolutnie nie zależy na państwie polskim, czego wyraz dała już w czasie rządów blizniaków. Na wyniku wyborów zaważyły głosy tych młodych, którzy 8 lat wcześniej byli jeszcze dziećmi i niczego nie rozumieli. Gorzej, bo nadal niczego nie rozumieją, co mnie zbyt nie dziwi, bo żyjemy w kraju, w którym przeczytanie jednej książki w roku uważane jest za szczyt intelektualnych możliwości Polaka. Nikt nie
  czyta takich "bzdur" jak analizy ekonomiczne, bo nie ma ich ani na FB ani na NK ani też na Twitterze.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nitager, wylałeś swoje żale i co to dało?... też nie jestem zachwycona takim obrotem sprawy, ale tak szczerze, to było to do przewidzenia... ludzie zawsze chętnie wierzą w obietnice, nie zawsze patrząc czy one są realne do spełnienia, taka nasza natura...

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj
  A ja napiszę krótko: pożyjemy, zobaczymy...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Żal było Polskę zostawić na żer tych zdrajców z PO. Nasz naród ma w sobie głęboką mądrość, która niespodziewanie ujawnia się w chwilach krytycznych. Ja z osobą prezydenta elekta wiążę wielkie nadzieje i nie wstydzę się swojej "Dudomanii".

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj, Nitagerze, pierwszy raz u Ciebie widzę tyle goryczy. Chyba musiała się od dłuższego czasu zbierać...
  Zgadzam się całkowicie z Morganą - pożyjemy, zobaczymy. Parę dni temu przy okazji internetowej prasówki zetknęłam się z ciekawą uwagą - Duda to jedyny działacz Pis-u, którego Kaczyński nie może usunąć z partii. Osobiście jestem ... zaintrygowana, co może (ale niekoniecznie musi) z tego faktu wyniknąć. Życzę panu Andrzejowi, by miał jak najwięcej odwagi stawać Kaczyńskiemu ością w gardle, być wrzodem na tyłku i refluksem w żołądku ;)
  A co do Pis-u. Uważam, że PO może więcej złego narobić niż PiS, na mój gust jest za bardzo prounijne. Wiedziałeś, że przy wstępowaniu do UE Polska zobowiązała się do wprowadzenia podatku katastralnego do końca 2012 r.? W poniższym artykule jest całkiem przystępnie opisane, na czym polega, kto zyskuje, a kto traci. http://interia360.pl/polska/artykul/po-psl-pracuja-nad-wprowadzeniem-podatku-katastralnego,54872#skipAdnews
  Wiem, że jest sprzed 3 lat, ale teraz ten temat znowu wypłynął, bo projekt ustawy jest już w fazie konsultacji społecznych i miałby wejść w życie w styczniu 2016. Jak dla mnie dziwna korelacja tej ustawy z zamiarem PE, by zmusić wszystkie kraje członkowskie do "podzielenia się" imigrantami z Afryki...
  Biorąc to wszystko pod uwagę, PiS wraz z ogromnym poparciem Kościoła może się okazać (ale oczywiście nie musi) czynnikiem, który zahamuje te szkodliwe ustawy.
  Ale i tak najgorsze jest to, że znów dyskusja się spolaryzowała i ludzie znów toczą wojnę polsko-polską, o to kto gorszy: PiS czy PO...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Głosując zyskujesz prawo do krytyki. Tak układ
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. byłem bardzo śpiący i końca ciszy wyborczej nie doczekałem... rano zaś... "ożżż!!!"...
  /tylko niech nikt nie próbuje kłamać i wmawiać mi, że jestem fanem Gajowego Buły lub PO, bo dla mnie to też syf, jak każdy system, gdzie jest za dużo systemu w systemie/...
  ale emocje szybko minęły, czas popatrzeć chłodnym okiem... korci, by uznać, że mamy przed sobą kilka lat pogłębiania kościelnej dominacji... Duda zdążył już dać wyraźne sygnały...
  niemniej jednak, skoro Jaruzel nam nie dał rady, to Duda też nie da...
  tu zmroziłem emocje już do końca, uznałem, że trzeba sobie dać na wstrzymanie i poczekać do jesieni... bo choć sam Kukiz poglądami to taki PiS-bis, to może jednak coś skleci, a to coś wyrwie mu się z pod kontroli i może wyniknąć coś... coś przynajmniej ciekawszego...

  OdpowiedzUsuń
 9. Pocieszające jest to, że taki był wynik wolnych wyborów. Taki mamy po prostu Naród, taki jest obecny układ sił. Pokolenie DD (Daj Darmo) uzyskało prawa wyborcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nitager, zbudź się, bywają gorsze tragedie niż Duda. Pomyśl sobie, jak byś się czuł, gdyby prezydentem została Marianna Błaszczak albo gdyby nim został Krystyn Pawłowicz. Poza tym ile będziesz miał tematów do alegorycznych notek o smokach, dziewicach, etc. Wracaj na blog, Ojczyzna wzywa!

   Usuń
 10. A ja na nich nie zagłosuję nawet po to, żeby reszta się przekonała jakiego ..... (dowolny negatywny rzeczownik) wybrała ;p
  zresztą - na prawdę myślisz, że czegoś by się nauczyli ci ludzie? przecież już raz był Kaczogród - szybko zapomnieli.
  oczywiście, że niczego z obietnic nie spełni. i będzie się głupio tłumaczył, że to nie jego wina, że budżet, że koalicja, że Unia, kosmici, Żydzi i cykliści.
  a pierwsze skutki są już widoczne - kościółek się już cieszy na większe prawa i pokazuje co potrafi - w czwartek 25 czerwca zarządzono kościelne zakończenie roku szkolnego w mojej miejscowości, z biskupem i pełną pompą. i dzieci mają uczestniczyć w czasie zajęć lekcyjnych. fajnie? jeszcze parę miesięcy i bez wcześniejszego pomodlenia się nie będzie można do kibla iść.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pisałam, mówiłam, nie pomogło, pewnie porządne zbieranie w tyłek pomoże, ale szkoda naprawdę szkoda że każdy musi się przekonać na swoich czterech literach, że nie słuchanie i nie słyszenie, jest powszechne.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nitagerze, poczekamy, zobaczymy...choć i tak nie wierzę w istotne zmiany na lepsze.
  Udanego, słonecznego tygodnia życzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Niech będzie pochwalony Andrzej Elekt i PanPrezesZbawPolskieYarKacz zawsze Dziewica!

  1. Głosowałem na Komorowskiego, bo ten niczego nie obiecywał. Istniała szansa, że słowa dotrzyma.
  2. Pan Prezydent Elekt wszystkich Biskupów już wycofuje się z przedwyborczych obietnic [systematycznie co 2 dzień].
  3. JA - wykłócający się ze wszystkimi, którzy szkalowali Naród, nie idiota-endek przecież, nie ksenofob i oszołom, muszę dziś przyznać, że spora część mego Narodu to i-d-i-o-c-i... Jak bowiem mam nazwać wyborców, którzy "dla draki" albo "dla hecy" głosowali na Kurwina Milke kilku niewiadomych popapranćów lub Kukiza??? Dla draki to można dziewczynie zmajstrować dziecko, gdy "światopogląd" ne pozwala na używanie grzesznych - ludobójczych prezerwatyw...
  4. Idą dobre czasy dla biskupiej kasy. Wzrośnie ie liczba "powołań".

  5. Pan Duda zamierza w dniu zaprzysiężenia zmienić nazwisko - zwał się będzie Klenczon [wersja śląska] lub Klęczon [wersja ogólnopolska].

  Dudy w miech, Alleluja i do przodu!

  ojciec Wandalusz [niegdyś Sir Absurd z KLechistanu].

  http://wandaliusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Hej. Jesteś obrażony na swoich gości czy na swój blog? :)

  OdpowiedzUsuń